Tiek atklāts, ka naktī debesis trakos un iedzīvotājiem ir jābūt gataviem jo īpaši autovadītājiem. VUGD izplata steidzamu brīdinājumu par laikapstākļiem piektdienas naktī!
Kāda ir bijusi Latvijas spēcīgākā sniega vētra?
Latvijā ir bijušas vairākas spēcīgas sniega vētras, kas ir radījušas apjomīgus sniega nogulumus un sarežģījušas dzīvi valstī. Viens no ievērojamākajiem piemēriem ir sniega vētra, kas skāra Latviju 2006. gada februārī.
Šajā vētrā bija spēcīgas snigšanas un stipri vēji, kas radīja visaptverošus sniega nogulumus. Vairākas dienas ilga snigšana un vēja spēks radīja satiksmes traucējumus, elektroapgādes problēmas un citus apgrūtinājumus dzīvi. Ietekmētās bija arī lauksaimniecības teritorijas un transporta infrastruktūra.
Katru gadu var būt atsevišķi gadījumi, kad ir spēcīgas sniega vētras, un to ietekme var būt atkarīga no dažādiem faktoriem, piemēram, sniega apjoma, vēja spēka un citiem laika apstākļiem. Tāpēc būtu svarīgi sekot laika prognozēm un valsts iestāžu sniegtajiem brīdinājumiem, lai sagatavotos un mazinātu vētras ietekmi.
Kāda ir bijusi Latvijas aukstākā gaisa temperatūra?
Latvijas aukstākā gaisa temperatūra tika reģistrēta 1956. gada 17. februārī, kad mērījumu stacijā Daugavpilī tika sasniegts -43,2 grādi pēc Celsija.
Šis ir zināmais rekords un vienlaikus arī viens no aukstākajiem reģistrētajiem gaisa termometra rādījumiem Latvijā. Aukstais klimats ziemā ir raksturīgs Latvijas zemajiem temperatūras rekordiem, un aukstākās dienas parasti tiek reģistrētas decembrī, janvārī un februārī.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ir atbildīgs par dažādām operatīvajām darbībām, tai skaitā arī situācijās, kas saistītas ar sniega vētrām vai citiem ekstremāliem laika apstākļiem. VUGD galvenās funkcijas sniega vētras laikā ietver:
Cilvēku glābšana: VUGD ir iesaistīts cilvēku glābšanā situācijās, kur sniega vētras vai citas dabas katastrofas var apdraudēt cilvēku dzīvības. Tas var ietvert meklēšanu un glābšanu no aizsalušām vai aizsnigušām teritorijām, automašīnu izglābšanu no sniega drupām utt.
Problēmu risināšana: VUGD nodrošina problēmu risināšanu, piemēram, ceļu un ielu atbrīvošanu no sniega un ledus, lai uzturētu drošu transporta kustību un piekļuvi.
Īpašību un infrastruktūras aizsardzība: VUGD piedalās īpašību un infrastruktūras aizsardzībā, piemēram, novēršot vai samazinot sniega vētras radītos draudus, piemēram, nokritušu koku vai elektroiekārtu bojājumus.
Krīzes pārvaldība: VUGD iesaistās krīzes pārvaldībā, nodrošinot sadarbību ar citām valsts iestādēm un vietējām pašvaldībām, lai efektīvi risinātu sniega vētras radītās problēmas.
Lasi vēl: Labas ziņas: No janvāra tiks palielinātas piemaksas šai Latvijas iedzīvotāju kategorijai!
Informēšana un brīdināšana: VUGD nodrošina sabiedrību ar informāciju par esošajiem apstākļiem un sniega vētras draudiem, kā arī sniedz brīdinājumus un ieteikumus par drošības pasākumiem.
Katru gadu, it īpaši ziemas mēnešos, VUGD ir gatavi darboties dažādās situācijās, lai nodrošinātu iedzīvotāju drošību un palīdzētu risināt ar ekstremāliem laikapstākļiem saistītas problēmas.
Lūk, ko VUGD izplata uz šo nakti visā Latvijā! Esi uzmanīgs! Lūk!
Turpinājumu lasiet nākošajā lapā
Tevi noteikti interesēs
- Garšīgākās kotletes no PSRS laikiem, kuras kādreiz pasniedza katrā ēdnīcā – viss triks ir kotletes iekšpusēby Oskars Andersons
- 6 padomi, pēc kuriem jūs nebaidīsities mazgāt ziemas jaku veļas mašīnāby Anna Kalniņa
- Volodina pastāstīja, kuras zvaigžņu zīmes atradīs mīlestību 2025. gadāby Sandra Kovaļenko